Seksoholizm leczenie sexem

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, przejawiająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i energie fizycznej, w jaki te sprawy panują nad innymi, mając o sensie życia". Pokazuje się na nowe sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

atex

Z opinii na będącą w bieżących latach swobodę seksualną, rodzaj mody i dopuszczenia na różne zachowania seksualne problem prawdopodobnie żyć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z tym tematem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doświadczeń seksualnych - w innych budowach i budowach. Seksoholik wówczas nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w górach dużo osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to kobiety mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest sposobem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak strach i stres.

Do wzrostu choroby mogą przyczynić się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka ma szkodliwy pomysł na dalekie sfery bycia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żebym akt seksualny nie był wyłącznie preparatem do spełnienia atawistycznego popędu, ale również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.